Alweer twee bestuursvergaderingen zijn achter de rug! Eind januari en halverwege februari kwam het bestuur van Graaf Willem bijeen in ons clubhuis. Niet helemaal onverwachts stonden op de agenda van beide vergaderingen best veel dezelfde vergaderpunten…. We hebben namelijk een aantal mooie projecten lopen: het derde kunstgrasveld, een panna-veldje, VOG’s en een campagne voor de aanwas van nieuwe meiden.
Onder aanvoering van de voorzitter en met doortastende hulptroepen zitten we op een recordaantal VOG’s (Verklaring Omtrent Gedrag) van alle vrijwilligers bij de club. De KNVB adviseert dat alle verenigingen met jeugdleden VOG’s aanvragen voor de vrijwilligers en de gemeente Den Haag ziet een VOG-proof vereniging als belangrijk element voor het aanvragen van bijvoorbeeld subsidies. Als het zo voortvarend gaat waarom zou het bestuur er dan twee keer over moeten spreken zou je denken? Er moeten keuzes gemaakt worden, voor welke vrijwilligers-functie vragen we welke profielen aan? We hebben vrijwilligers die niet alleen betrokken zijn bij de jeugdleden maar bijvoorbeeld ook omgang hebben met persoonsgegevens, we hebben vrijwilligers die ook financiële knopen kunnen doorhakken…. en we hebben natuurlijk ook bestuursleden die ook allemaal een VOG nodig hebben!
Een groot project dat elke vergadering op de agenda staat is natuurlijk (tromgeroffel, komt ie weer…..) het Derde Kunstgrasveld! Volgend seizoen zijn we als vereniging de trotse aanbieders van trainingen en wedstrijden op niet één, niet twee, maar drie kunstgrasvelden. Denk aan de mindere afgelastingen en minder veldafkeuringen…. Oké, genoeg gedroomd. Ook voor de realisatie van het kunstgrasveld moeten besluiten worden genomen. De overleggen met de gemeente zijn intensief – variërend van de planning tot aan de afmetingen van de dug-out en de veldomheining. Voor ons als vereniging betekent het dat we ook soms lastige besluiten moeten nemen omdat een deel van ons complex natuurlijk bouwplaats wordt. Helaas moeten we ons jeugdtoernooi een jaartje overslaan, maar gelukkig zijn de alternatieven alweer in de maak!
Als je eenmaal de smaak te pakken hebt van een bouwplaats loop je natuurlijk risico: We hebben immers ook nog een panna-veldje aan te leggen. Het streven is nu voor het einde seizoen een eigen panna-veldje voor de jeugd gefinancierd door de opbrengst van de Grote Club Actie! Dat zou zó fijn zijn! Stiekem dromen we ook nog van een mooi terras om de wedstrijd op veld één te bekijken en van her en der een verfriste kleedkamer.
Als laatste project delen we graag de campagne voor nieuwe meiden-leden. Met de schouders eronder van een aantal vrijwilligers worden er mooie activiteiten georganiseerd om meer voetballende meiden naar de club te krijgen. Een clinic door de ADO-dames, een eigen meiden-toernooi. Vriendinnetjes zijn welkom! Ken je een meisje dat graag wil voetballen: allemaal zijn ze welkom! Zie de activiteiten in deze nieuwsbrief en op de website: laten we er samen voor zorgen dat we ook volgend seizoen fantastische meidenteams op het veld hebben staan!
Wat kleinere – maar niet minder belangrijke – agendapunten die de revue passeerden waren bijvoorbeeld de opstart van het teamindelingsproces voor de jeugdteams, hoe gaan we om met de kinderen die op de wachtlijst staan, de “kom-vrijwilliger-worden” vrolijke bordjes in het clubhuis, alle media-aandacht voor het Haaglanden voetbalconvenant (succes!!!!), de ondertekening van de Haagse Norm: “Bewaar je Adem om te Juichen, das pas normaal!” en de stroomlijning van ons proces bij incidenten zoals rode kaarten, klachten, wangedrag. Kortom, genoeg te doen en te bespreken, maar vooral genieten we van wat een geweldige vereniging we hebben met al onze leden en vrijwilligers.